Bartłomiej Maliszewski przeszedł z Jagiellonii Białystok do Parmy Calcio 1913. 16-latek zasili szeregi sektora młodzieżowego „mleczarzy”. Z doniesień medialnych wynika, że polski klub może dostać sporo pieniędzy za swojego wychowanka.

We wtorek Jagiellonia Białystok poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Maliszewski został zawodnikiem Parmy, do której trafił na zasadzie transferu definitywnego.

Warunki umowy między klubami nie zostały podane przez nie same, ale były pracownik Jagiellonii Kuba Seweryn ustalił, że Polacy za transfer dostaną 500 tys. euro plus drugie tyle w bonusach.

Maliszewski jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Młodzian ma za sobą występy w drużynie juniorów starszych, która gra w Centralnej Lidze Juniorów U-18, poza tym zaliczył też zawody w jagiellońskich rezerwach.

„Przed sezonem 2020/2021 został zgłoszony do kadry pierwszego zespołu w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Bartek był też kilkakrotnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. Ostatnio został zaproszony na konsultację szkoleniową kadry U-17, która odbędzie się w dniach 5-13 października w Opalenicy” – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Podlasia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here