Dokładnie 7 lat temu, 4 czerwca 2013 roku w reprezentacji Polski zadebiutowali Bartosz Bereszyński oraz Piotr Zieliński. Przypomnijmy sobie ten mecz.

Reprezentacja Polski pod wodzą Waldemara Fornalika podejmowała w towarzyskim meczu na stadionie Cracovii Liechtenstein. 

Spotkanie było też pożegnaniem z reprezentacją narodową Jerzego Dudka. Zdobywca Ligi Mistrzów z Liverpoolem wyszedł w pierwszym składzie i w 34. minucie, przy owacjach na stojąco i szpalerze utworzonym przez piłkarzy, został zmieniony przez Artura Boruca. Z orzełkiem na piersi wystąpił w sumie 60 razy, dzięki czemu znalazł się w Klubie Wybitnego Reprezentanta.

Debiut Bereszyńskiego i Zielińskiego

Bareszyński pojawił się na boisku wraz z początkiem drugiej części spotkania, zmieniając Bartosza Salamona. Zieliński z kolei w 50. minucie zastąpił Kamila Grosickiego.

Młodzi debiutanci kilka chwil później odegrali kluczową rolę przy golu Artura Sobiecha. Fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się Zieliński, Bereszyński wyłożył „ciasteczko”, a Sobiechowi nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w siatce.

Drugiego gola strzelił Maciej Rybus. Polska wygrała tamto spotkanie 2:0.

Po siedmiu latach od debiutu Zieliński ma na koncie 51 występów w reprezentacji Polski, 6 bramek i 9 asyst. Bereszyński zagrał w 22 meczach i zanotował 2 asysty.

Fot. Wikipedia/kolaż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here