Robert Lewandowski ostrzył sobie zęby na Złotą Piłkę, aż tu nagle kilka dni temu „France Football” ogłosił, że w tym roku z powodu koronawirusa nagroda przyznana nie będzie. Ta decyzja wywołała sporo kontrowersji, a sprawy w swoje ręce wziął brytyjski „Daily Mail”. Według tej redakcji to polskiemu napastnikowi należy się nagroda, zaraz za nim znaleźli się Cristiano Ronaldo i Virgil van Dijk. 

Lewandowski był przedstawiany jako faworyt do zgarnięcie Złotej Piłki, tymczasem w poniedziałek redaktor naczelny „France Football” Pascal Ferre oznajmił, że po raz pierwszy w historii nagroda nie zostanie przyznana. „To nie była łatwa decyzja, ale naprawdę się baliśmy, że Złota Piłka nie zostanie przyznana sprawiedliwie” – powiedział w rozmowie z agencją AP. Decyzja prawdopodobnie była podyktowana wyłączaniem z gry o to wyróżnienie Neymara i Kyliana Mbappe, grających w PSG. Liga francuska nie została wznowiona po przerwie wywołanej przez koronawirusa.

Lewandowski i Złota Piłka

Redakcja „Daily Mail” w obliczu odwołania plebiscytu postanowiła zorganizować własny. W wewnętrznym głosowaniu dziennikarze gazety przyznali trofeum Lewandowskiemu. Polak zwyciężył ze znaczącą przewagą nad resztą stawki. Punkty przyznawane były według zasad francuskiego plebiscytu – za pierwsze miejsce 5 pkt., drugie trzy, a trzecie jeden. „Lewy” zmiażdżył konkurencję, zdobył 34 punkty, to o 20 pkt. więcej niż drugi Ronaldo i 22 pkt. więcej niż trzeci van Dijk.

„Tempo, w jakim strzelał gole dla Bayernu Monachium, było prawie na poziomie znanym z gier komputerowych. On jest najlepszą dziewiątką na świecie, a jego ambicja zdobycia Złotej Piłki powinna się w końcu urzeczywistnić. To powinien być dla niego prezent na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia” – zrecenzował napastnika „Bayernu Monachium” Dominic King, reporter Daily Mail.

Klasyfikacja Złotej Piłki według „Daily Mail”

1. Robert Lewandowski – 34 punkty

2. Cristiano Ronaldo – 10 punktów

3. Virgil van Dijk – 8 punktów

4. Sergio Ramos – 6 punktów

5. Kevin De Bruyne, Sadio Mane, Erling Haaland – po 5 punktów

8. Karim Benzema, Leo Messi – po 3 punkty

10. Bruno Fernandes, Papu Gomez – po 1 punkt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here