Portal calciomercato.it przeprowadził rozmowę z agentami Marcinem Michalakiem i Danielem Weberem z agencji INNfootball. Ci panowie pracują dla obrońcy Hellasu Werona Pawła Dawidowicza i napastnika Trapani Calcio (Serie B) Filipa Piszczka. Włoscy dziennikarze zapytali ich m.in. o obniżki płac przez kluby, o przyszłość swojego podopiecznego w Weronie czy o to jacy zawodnicy z ich „stajni” mogą trafić do Serie A.

Zawieszenie rozgrywek niemal na całym świecie skutkuje sporymi stratami finansowymi. Wiele klubów walczy o przetrwanie, a jednym z elementów zaoszczędzenia pieniędzy, są obniżki płac zawodników. – Większość graczy rozumie dokładnie obecną sytuację i kiedy otrzymują uczciwe informacje od klubów, w większości przypadków są otwarci na znalezienie rozwiązania, które jest dobre dla obu stron – tłumaczyli menadżerowie. Zaznaczyli przy tym, że są przypadki, gdzie takie sprawy trzeba rozstrzygać indywidualnie.

Weber i Michalak odnieśli się też do przyszłości Dawidowicza w barwach Hellasu. – Jest za wcześnie, aby odpowiedzieć na takie pytania, nie tylko w przypadku Pawła, ale także w przypadku każdego innego gracza. Najważniejsze teraz jest przezwyciężenie pandemii i wznowienie rozgrywek. Gdy to wszystko się wydarzy, możemy myśleć o tych kwestiach, ale teraz jest na to naprawdę za wcześnie – tłumaczyli dziennikarzom z calciomercato.it. Dodali, że Polak ma cały czas ważną umowę z obecnym klubem. – Jedyną pewną rzeczą jest to, że nadal ma 2-letni kontrakt, jest szczęśliwy w Weronie i nie może się doczekać gry – podkreślili.

Agenci wymienili też zawodników, którzy w najbliższych miesiącach mogą trafić do Włoch. – Niektórzy reprezentowani przez nas piłkarze, tacy jak Karol Fila, Kristers Tobers i David Strelec, w zeszłym roku byli śledzeni przez kilka europejskich klubów (w tym włoskich przyp. red.) – mówili. Zaznaczyli, że jest jednak za wcześnie, żeby mówić o jakichkolwiek konkretach. Jak się okazuje zimą bliski przejścia do Włoch był jeden z reprezentantów Polski. – W styczniu, pojawiły się oferty dla Strelca. Byliśmy również bliscy podpisania wypożyczenia dla Rafała Kurzawy z Amiens do jednego z Włoskich klubów. Ale ostatecznie przeniósł się do Danii (Esbjerg, red.) – tłumaczyli. Nie jest wykluczone, że Polak jednak pojawi się na Półwyspie Apenińskim latem tego roku.

Fot. screen/YT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here