Uznawany za jeden z największych polskich talentów Aleksander Bukasa może przenieść się do Premier League. Według portalu SportoweFakty.WP.pl największe zainteresowanie wykazuje Wolverhampton Wanderers F.C.

17-letnim napastnikiem zainteresowanych jest więcej klubów, ale najbardziej realną opcją jest właśnie Wolverhampton, a to dlatego, że nowym agentem piłkarza został Pini Zahavi, który ma ogromne wpływy w tym klubie. Działa tam z, niemniej popularnym, kolegą po fachu Jorge Mendesem. Jak podaje portal – jest plan, żeby umieścić tam Buksę.

Sytuacja między zawodnikiem i jego rodziną a aktualnym klubem okazuje się być bardzo złożona. Jakiś czas temu portal Meczyki.pl podał, że informacja Wisły ujawniona po podpisaniu aktualnego kontraktu z Buksą nie była prawdziwa. Poinformowano wtedy, że zawodnik związał się z klubem do 2023 roku, a jedyne co „Biała Gwiazda” ma zagwarantowane na papierze to kontrakt do lata 2021 r.

Jak się okazuje strony związały się oficjalnie tylko do najbliższego lata, bo przepisy nie zezwalają na umieszczanie w kontraktach niepełnoletnich zawodników kwoty odstępnego. Klubowi kontrakt do 2023 r. bez zapisów o wysokości odstępnego byłby najlepszą opcją. Na wniosek strony zawodnika ustalono jednak, że dłuższa umowa zostanie podpisana w styczniu 2021 r., czyli po tym jak Buksa osiągnie pełnoletniość.

„Przy okazji tego przedłużenia w lecie, jak wynika z naszych informacji, Adam Buksa, ojciec piłkarza, dał słowo Jakubowi Błaszczykowskiemu, że w styczniu sprawa zostanie dokończona.” – podają Sportowe Fakty.

Teraz wszystko jest w rękach Buksów. Oczywiście kierownictwo Wisły z pewnością będzie zabiegać o przedłużenie umowy z zawodnikiem, ale ten może wtedy wyrzucić im, że nie dostaje na tyle dużo szans gry w Ekstraklasie, żeby móc się rozwijać. Buksa jak na na razie zagrał 109 minut w lidze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here