Arkadiusz Reca trafił na wypożyczenie z Atalanty Bergamo do FC Crotone. O przenosinach Polaka mówiło się od kilku dni, najpierw pojawiło się zainteresowanie UC Sampdorii Genua, ale ostatecznie jego nowym klubem stał się beniaminek Serie A. Przed 25-latkiem trzeci sezon w najwyżej klasie rozgrywkowej we Włoszech.

Reca do Atalanty trafił z Wisły Płock latem 2018 roku. Przez cały sezon spędzony w Bergamo nie przekonał do siebie trenera Gian Piero Gasperiniego. Rok później trafił do SPAL Ferrara, gdzie stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. W sumie zagrał w 26 spotkanych i zaliczył trzy asysty. Po powrocie na Stadio Atleti Azzurri d’Italia nie rozpakował nawet walizek. Po raz kolejny nie znalazło się dla niego miejsce w zespole, co doprowadziło do kolejnego wypożyczenia.

Ostatecznie Polak trafił do beniaminka Serie A. „Klub piłkarski Crotone informuje, że nabył tymczasowo z prawem wykupu od Atalanty Bergamo Calcio występy sportowe piłkarza Arkadiusza Recy” – poinformował na swojej oficjalnej stronie nowego klubu 25-latka.

Crotone w komunikacie po krótce przedstawiło sylwetkę ośmiokrotnego reprezentanta Polski. Podkreślono, że może grać po lewej stronie na dowolnej pozycji tj. lewa obrona i pomoc, a jego atutami są m.in. drybling i umiejętność precyzyjnych dośrodkowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here