Artur Sobiech zdobył bramkę w derbowym starciu Fatih Karagümrük SK z Kasımpaşa SK. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a dla Polaka było to drugie trafienie w Super Lidze.

Artur Sobiech gola na Ülker Stadyumu Fenerbahçe w Stambule zdobył w 45. minucie spotkania. Dobrze wyszedł do dośrodkowania Jure Balkoveca i pewnym strzałem głową pokonał Ramazana Kose. Polak opuścił boisko w 68. minucie, a zmienił go Mevrut Eldinc. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Informacje ws. stanu zdrowia Łukasza Piszczka po groźnym urazie oka

Po w awansie do tureckiej ekstraklasy Sobiech zaskakuje regularną grą. Na pięć spotkań wystąpił w czterech i zdobył przy tym dwie bramki. Polak do Karagumruk trafił zimą z Lechii Gdańska, jego nowa drużyna walczyła wtedy w 1 lidze o awans. Cel został osiągnięty, a 30-latek miał w tym swój spory udział, wystąpił w 14 spotkaniach i strzelił sześć goli. Później w fazie play-off dołożył jeszcze jednego.

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w meczu przeciwko Arminii Bielefeld [VIDEO]

Karagumruk zaskakuje. Beniaminek na razie odniósł dwa zwycięstwa, dwa razy zremisował i poniósł jedną porażkę. Ten bilans sprawił, że klub na razie przemieszcza się po czołowych miejscach tureckiej ekstraklasy.