FC Augsburg odniósł ważne zwycięstwo po krótkiej przerwie zimowej w Bundeslidze. Rafał Gikiewicz rozegrał dobre spotkanie i zachował czyste konto. Robert Gumny nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Drużyna Polaków pokonała FC Koeln 1:0 po golu Brazylijczyka Iago w 77. minucie. Gikiewicz był solidnym punktem Augsburga. Nie miał wprawdzie zbyt wiele pracy, ale robotę, którą musiał wykonać, wykonał wzorowo.

Gumny cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, choć jego główny rywal do gry na prawej obronie Raphael Framberger jest kontuzjowany. Trener Heiko Herrlich ustawił zespół z trzema środkowymi defensorami, a w rolę prawego wahadłowego wcielił się Daniel Caligiuri.

Po 14 kolejkach Augsburg zgromadził 19 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Ważne interwencje Gikiewicza:

39′ – Najlepsza okazja Kolonii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości głową strzelał Sebastian Bornauw, ale zbyt bardzo w środek bramki i Gikiewicz zdołał odbić piłkę do boku.
54′ – Groźny strzał sprzed pola karnego oddał Marius Wolf. Gikiewicz zrobił już ruch w kierunku prawego słupka, a piłka po drodze odbiła się od nóg jednego z obrońców. Polski bramkarz zdążył zareagować i sparował futbolówkę na rzut rożny.
61′ – Kąśliwe dośrodkowanie Ondreja Dudy. Jan Thielmann składał się już do strzału, ale został uprzedzony przez Gikiewicza.