Bartosz Salomon po 14 latach gry we Włoszech wrócił do Lecha Poznań i w pierwszym meczu – co prawda towarzyskim – mocno zaakcentował swoją obecność. Już na samym początku starcia z Bandirmaspor Kulübü popisał się piękną bramką. Dał w ten sposób Kolejorzowi zwycięstwo w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek.

Zawodnicy Lecha Poznań przygotowują się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w ośrodku Calista Sports Center w Belek. Do zespołu przed kilkoma dniami dołączył Bartosz Salamon i to właśnie on popisał się technicznym i mocnym uderzeniu sprzed pola karnego. Piłka po jego strzale wypadła prosto w okienko, a Kolejorz od 12. min prowadził z tureckim drugoligowcem.

Poza obrońcą, który wrócił do Lecha po kilkunastu latach z Włoch, na murawie w meczu kontrolnym od pierwszej minuty pojawił się inny nowy nabytek – szwedzki pomocnik Jesper Karlström, a w drugiej połowie zameldował się Antonio Milić, który przyszedł z Anderlechtu Bruksela.

Mecz z Bandirmasporem był pierwszym sparingiem na zgrupowaniu w Turcji. Lech wygrał 1:0.

MARCHWIŃSKI NA CELOWNIKU EUROPEJSKIEGO GIGANTA

29-letni Salamon wrócił do Poznania na początku stycznia br. Jego ostatnim klubem we Włoszech był drugoligowy SPAL Ferrara, dla którego rozegrał 13 meczów w Serie B w tym sezonie. Wcześniej Polak występował też w takich zespołach jak Foggia, Sampdoria, Pescara, Cagliari, SPAL, Frosinone oraz wielki AC Milan, w którym jednak nie zadebiutował. Z Lechem związał się 3,5-letnim kontraktem.

Salamon rozegrał też dziewięć meczów dla reprezentacji Polski.

Skład Lecha Poznań w meczu przeciwko Bandirmasporowi: Mickey van der Hart (46. Filip Bednarek) – Alan Czerwiński (46. Filip Borowski), Lubomir Šatka (46. Thomas Rogne), Bartosz Salamon (46. Antonio Milić), Tymoteusz Puchacz (46. Vasyl Kravets) – Jakub Kamiński (46. Krystian Palacz), Jesper Karlström (46. Igor Ławrynowicz), Pedro Tiba (46. Antoni Kozubal), Jan Sýkora (46. Michał Skóraś) – Filip Marchwiński (46. Mohammad Awwad) – Mikael Ishak (46. Filip Szymczak)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here