AC Monza, której prezesem jest były premier Włoch i eks-właściciel AC Milanu Silvio Berlusconi, awansowała do Serie B. Teraz ekscentryczny polityk i biznesmen rusza na zakupy, które zapewnią odpowiednią jakość jego klubowi na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Częścią tego projektu mają być zawodnicy z PKO Ekstraklasy Chrystian Gytkjaer i Kamil Pestka.

We wtorek „Przegląd Sportowy” poinformował, że król strzelców PKO Ekstraklasy ruszył do Włoch na zaproszenie Monzy. Niebawem ma też przejść testy medyczne. Duńczyk po sezonie przestał być zawodnikiem „Kolejorza”, dla którego w dopiero co zakończonym sezonie zdobył 24 gole w 34 ligowych meczach. Zawodnik chce zarabiać ok. 2 mln euro rocznie i nie jest wykluczone, że kierownictwo przystanie na takie warunki, żeby dać trenerowi Cristianowi Brocchiemu bramkostrzelnego napastnika.

Na liście zakupów Berlusconiego i jego człowieka od transferów Adriano Gallianiego, który pomógł mu stworzyć lata temu wielki Milan, znajduje się też obrońca Cracovii, 21-letni Kamil Pestka. Lewy obrońca rozegrał w ciągu ostatniego roku 30 spotkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here