Krytian Bielik został wybrany najlepszym piłkarzem grudnia w Championship. Polski pomocnik na przełomie listopada i grudnia wrócił do gry po blisko 10 miesiącach przerwy spowodowanej ciężką kontuzją kolana.

Bielik z miejsca stał się czołową postacią Derby County, a klub wreszcie zaczął punktować po fatalnym początku sezonu. Przez długi czas Barany zajmowały ostatnie miejsce w drugiej lidze angielskiej.

W grudniu Derby wygrało z Millwall, Swansea i Birmingham, a zremisowało z Coventry, Brentford oraz Stoke City. Polski pomocnik właściwie we wszystkich tych meczach był jednym z lepszych, o ile nie najlepszym zawodnikiem na boiku.

Bielik najlepszy w grudniu

Kibice, głosujący na portalu „Give Me Sport”, nie mieli wątpliwości, że to Bielikowi należy się nagroda dla najlepszego piłkarza grudnia w Championship.

Podobnej nagrody nie zdobył wcześniej żaden polski piłkarz.

W innym z głosowań na najlepszego zawodnika grudnia, przeprowadzonym przez agencję Snack w mediach społecznościowych, wśród sześciu nominowanych, obok Bielika, znalazł się także obrońca Michał Helik z Barnsley. Były zawodnik Cracovii zdobył jednak najmniej głosów.

W tym plebiscycie także bezkonkurencyjny okazał się Bielik, który zgarnął ponad dwa razy więcej głosów, niż drugi Glen Rea z Luton Town.

Piłkarz grudnia w Championship:

  • Krystian Bielik (Derby) – 45%
  • Glen Rea (Luton Town) – 20%
  • Sergi Canos (Brentford) – 13%
  • Emiliano Buendia (Norwich) – 12%
  • Asmir Begović (Bournemouth) – 9%
  • Michał Helik (Barnsley) – 2%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here