Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poświęcił post na Twitterze sprawie konfliktu Roberta Lewandowskiego z Cezarym Kucharskim. Były agent został we wtorek zatrzymany, postawiono mu zarzuty, a areszt opuścił po opłaceniu gigantycznej kaucji. W czwartek pojawiło się nagranie, na którym słychać jak Kucharski szantażuje „Lewego”. „Zibi” opublikował mocny wpis w odniesieniu do tej afery.

We wrześniu Cezary Kucharski doniósł na Roberta Lewandowskiego do niemieckiego urzędu skarbowego. Zdaniem byłego agenta Robert Lewandowski nieprawidłowo rozliczał się z podatków. O wszystkim poinformował „Der Spiegel”, a dobre imię gwiazdora FC Bayernu Monachium zostało nadszarpnięte.

Okazało się, że donos byłego agenta poprzedzony był bezskutecznym szantażem na piłkarzu. W jednym z nagrań wyraźnie słychać jak Kucharski próbuje wyłudzić od 20 mln euro! „Czuję, że tyle jest wart twój spokój” – powiedział. Po tym jak sprawa trafiła do mediów „Lewy” postanowił walczyć o swoje dobre imię w sądzie.

KULISY KONFLIKTU LEWANDOWSKIGO Z KUCHARSKIM

Do całej afery na Twitterze odniósł się prezes PZPN Zbigniew Boniek. Nie jest tajemnicą, że naczelnik polskiej piłki nie przepada za Kucharskim. Ten w 2012 roku był zagorzałym oponentem „Zibiego”, startującego w wyborach na prezesa PZPN. – Kandydatura Bońka jest obliczona na utrzymanie obecnego układu w polskiej piłce – mówił wtedy. Cztery lata później Kucharski znów mocno starał się o to, żeby były piłkarz Juventusu FC i AS Romy nie zasiadł ponownie na fotelu prezesa.

NIEMIECKIE MEDIA O ZATRZYMANIU KUCHARSKIEGO. „LWEY” JAKO OFIARA

Teraz Boniek napisał kilka zdań na Twitterze odnośnie konfliktu na linii Kucharski – Lewandowski. Na wstępie zaznaczył, że media interesują się oskarżonym. „Dzwonią dziennikarze i chcą coś o CK. Panowie, 8 lat facet na mnie nadaje i najeżdża, ale ja mam swoje zasady…. Prawie nigdy nie odpowiedziałem na zaczepki… a dzisiaj? Zbyt łatwo byłoby przyłożyć. Wolę spokój i dystans. Przyjdzie czas na podsumowanie pewnych postępowań” – zapowiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here