Marka Budweiser jako jeden ze sponsorów Leo Messiego postanowiła wysłać niedawno piwo wszystkim bramkarzom, których pokonał Argentyńczyk. Dwie sztuki przypadły Arturowi Borucowi.

Akcja rozsyłania piw zorganizowana została z okazji pobicia przez Messiego rekordu w liczbie bramek dla jednego klubu.

Messi kilka tygodni temu zdobył 644. bramkę dla Barcelony. Pobił tym samym rekord słynnego Pele, który dla Santosu strzelił 643 gole.

Argentyńczył dwukrotnie pokonał także Artura Boruca, gdy polski bramkarz grał w Lidze Mistrzów w barwach Celtiku Glasgow.

Boruc jedno z piw postanowił przekazać na aukcję charytatywną. Pieniądze pomogą w leczeniu chorej na białaczkę Patrycji.

„Dziewczynka ma 13 lat i jest w trakcie leczenia chemioterapią. Od wielu miesięcy jej domem w coraz większym stopniu stawał się szpitalu, a przed nią co najmniej pół roku uciążliwych i wymagających dla organizmu zabiegów, a następnie kolejne lata walki o życie i zdrowie. Zebrane środki pozwolą rodzinie (ciocią Patrycji jest przesympatyczna i bardzo oddana klubowi pani Basia, która dba o to, żeby każdy z nas w klubie miał jak najlepsze warunki do pracy) na zakup leków oraz pokrycie kosztów dalekich dojazdów do szpitala (240 km w obie strony)” – czytamy w opisie aukcji.

Licytacja potrwa do 2 kwietnia do godziny 16:00. Aktualnie cena osiągnęła już okrągłe 10 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here