Patryk Klimala zdobył swoją trzecią bramkę w lidze szkockiej. Polak postawił kropkę nad „i” w wygranym przez Celtic Glasgow meczu przeciwko Saint Johnstone w ramach 10. kolejki. Młodzieżowy reprezentant Polski pokazał charakter w sytuacji, po której cieszył się z gola.

Klimala pojawił się na boisku w 59. minucie spotkania. W doliczonym czasie dostał piłkę kilka metrów przed polem karnym, dobrze obrócił się w kierunku bramki przeciwnika i ruszył przed siebie. Obrońca Saint spóźnił interwencję i wślizgiem w wyspiarskim stylu ostro zaatakował Polaka. Ten stracił równowagę i upadł, ale błyskawicznie wstał nie czekając na gwizdek sędziego i dopadł futbolówkę, którą mocnym strzałem umieścił w bramce. Tym samym przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny 2:0. To trzeci gol kadrowicza młodzieżówki w tym sezonie ligi szkockiej.

Klimala do Celtiku trafił zimą z Jagiellonii Białystok. Szkoci zapłacili za utalentowanego napastnika 4 mln euro. 22-latek cały czas pełni rolę rezerwowego, ale ciężko pracuje i dzielnie walczy o każdy kolejny występ. Jest też ważną postacią zespołu Czesława Michniewicza. Reprezentacja U21 walczy o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Polacy są drudzy w grupie, a liderem jest Rosja, która ma punkt przewagi. Biało-czerwoni zagrają dziewiątego października na wyjeździe z Serbią i cztery dni później z Bułgaria w Gdyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here