Będący objawieniem w tym sezonie w ACF Fiorentinie, Bartłomiej Drągowski odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy „La Gazzetta dello Sport”. Młody Polak zdradził dlaczego związał się na dłużej z obecnym klubem, wymienił też swoich ulubionych bramkarzy w Serie A oraz tych młodych, obiecujących znad Wisły. Kilka zdań poświęcił też Krzysztofowi Piątkowi, łączonemu ostatnio właśnie z toskańskim klubem.

Na wstępie Bartłomiej Drągowski zdradził, dlaczego postanowił na dłużej zabawić w Toskanii. „Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt, ponieważ bardzo wierzę w ten zespół i klub. Prezes Commisso dokonał wielkich inwestycji i jest poważną osobą. Poza tym Florencja jest wspaniałym miastem. Chciałbym grać w europejskich pucharach” – wyznał. Dodał też, że jego marzeniem jest bronienie polskiej bramki na mundialu.

Ustosunkował się do spekulacji wedle, których miałby dołączyć do ekipy rossonerich.”Plotki o transferze do Milanu? Nie słucham tego. Jestem zawodnikiem Fiorentiny i muszę dołożyć wszelkich starań, żeby wspiąć się z zespołem na jak najwyższy poziom” – zadeklarował. A co sądzi o porównywaniu jego osoby do bramkarza z San Siro? „Ja polskim Donnarummą? (…) Donnarumma to Donnarumma, a ja jestem Dragowski” – odparł krótko.

Zauważył, że zarówno przed nim jak i jego włoskim kolegą z Mediolanu jeszcze sporo pracy. „Przed nami długa droga i wiele do poprawienia. Dzisiaj najlepszym na świecie jest Alisson. We Włoszech lubię też Cragno, Mereta i Audero. Wśród młodych Polaków wymieniam trzy nazwiska: Grabara, który grał w ubiegłym roku w Mistrzostwach Europy do lat 21 we Włoszech. Majecki, który w styczniu podpisał kontrakt z Monaco i Bułka również z Francji, ale w PSG” – zaprezentował największe talenty bramkarskie z Polski.

Na koniec odniósł się też do plotek o przejściu polskiego napastnika do stolicy Toskanii. „Fiorentina i Piątek? Nic nie wiem o takim transferze. Piątek to napastnik najwyższej klasy. Miał pewne trudności w ostatnim okresie pobytu we Włoszech, ale dobrze pokazał swoje zalety” – zakończył Drągowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here