Bartłomiej Drągowski znalazł się poza kadrą ACF Fiorentiny na mecz z Interem Mediolan. Beppe Iachini dał Polakowi wolne ze względu na uraz pleców. To już trzecie ligowe spotkanie pod rząd, które go ominie. „Drago” powinien być gotowy na niedzielny mecz z AS Romą, ale jego przerwę doskonale wykorzystuje rezerwowy bramkarz „Violi” Pietro Terracciano.

Bartłomiej Drągowski jest w tym sezonie objawieniem Fiorentiny. Bramkarz wrócił z wypożyczenia do Empoli FC i dzięki solidnym występom wywalczył sobie miejsce w bramce, co zaowocowało podpisaniem nowej umowy z klubem. Ostatnie dni to pierwszy kryzys „Drąga” w tej edycji Serie A. Problem z plecami wykluczył go z gry w meczach przeciwko US Lecce i Torino FC. Nie znalazł się też w kadrze na środowe starcie z Interem.

Nieobecność Polaka doskonale wykorzystuje Terracciano, który po raz pierwszy zastąpił go na początku lipca w meczu przeciwko Parmie Calcio. Później Iachini znowu skorzystał z usług 30-latka. Były zawodnik Empoli dzięki tym trzem spotkaniom zaczął wyrastać na konkurenta Drągowskiego. Po potyczce z „mleczarzami” portal florenckich kibiców fiorentina.it pisał o nim, że jest „niepozorny, ale konkretny i solidny”.

We Florencji oczekują jednak powrotu Polaka. „Prawie na pewno będzie dostępny w niedzielę na mecz z Romą, gdzie mógłby również wrócić do pierwszego składu” – Firenzeviola.it. Chociaż autor tekstu zaznaczył, że zastąpienie będącego w super formie Terracciano wcale nie jest pewne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here