Trwa saga transferowa z udziałem Arkadiusza Milika. Dyrektor sportowy Cristiano Giuntoli przed meczem Napoli z Genoą potwierdził, że Polak jest bliski odejścia z klubu.

Giuntoli wypowiadał się przed kamerami „Sky Sport Italia”. Po odbębnieniu kilka formułek o nadchodzącym meczu, zaczęto rozmawiać o ewentualnych transferach.

Tematem, który od kilku dni grzeje włoskie media, jest odejście z Neapolu Milika. Reprezentant Polski nie zdecydował się przedłużyć kontraktu, który wygasa w 2021 roku. Napoli, chcąc cokolwiek zarobić, musi napastnika sprzedać w bieżącym oknie transferowym.

Wśród zainteresowanych klubów wymienia się przede wszystkim Juventus Turyn, Atletico Madryt i Tottenham Hotspur.

Milik w Juventusie?

Włoskie media twierdzą, że Milik porozumiał się już z Juventusem, a do finalizacji transferu brakuje niewiele. Dyrektor Giuntoli temu zaprzeczył, ale to prawdopodobnie jedynie kurtuazyjna gra.

O ile mi wiadomo, Juventus nie interesuje się Milikiem, ale nie byłbym zaskoczony, gdyby tak było, ponieważ jest on bardzo utalentowanym napastnikiem. Nie przedłużył z nami umowy, więc nie jest zaskoczeniem, że wielkie kluby widziałyby go u siebie – powiedział na antenie Sky Sport Italia.

W pewnym momencie padło pytanie, czy Milik jest bliżej odejścia w Napoli, czy pozostania na kolejny sezon.

W tej chwili bliżej odejścia – powiedział bez ogródek Giuntoli.

Fot. Flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here