Z powodu pandemii koronawirusa Ekstraklasa nie gra od połowy marca. Powrotu piłkarzy na boiska możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec maja. Na początku bez udziału publiczności.

O takiej możliwości na konferencji prasowej mówił Mateusz Morawiecki. Premier zdradził, że w środę spotkał się z prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem, ale szczegółów na razie nie ustalono.

Powrót rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy nastąpi nie wcześniej niż za miesiąc i bez udziału publiczności – mówił na konferencji premier.

Piłka po stronie PZPN-u i Ekstraklasy

Umówiliśmy się w taki sposób, że za tydzień, do dwóch tygodni od wczoraj otrzymam propozycję ze strony PZPN i Ekstraklasy w jaki sposób mogłyby wyglądać rozgrywki, czy powrót do rozgrywek i w jakim etapie – kontynuował premier. To właśnie rząd musi dać „zielone światło”, by Ekstraklasa wznowiła rozgrywki.

Kiedy zobaczymy te procedury, przedyskutujemy oczywiście z ministrem zdrowia i podejmiemy wtedy decyzje dotyczące tego, czy i na jakich zasadach taki powrót do rozgrywek jest możliwy. Pewnie nie wcześniej niż za miesiąc. W takiej perspektywie można dyskutować o tym, oczywiście bez publiczności na trybunach, bo wiemy, że to był jeden z dużych błędów popełnionych przez naszych przyjaciół z zachodniej Europy – tłumaczył Morawiecki.

Komunikat w tej sprawie wydała także Ekstraklasa. Spółka wstępnie przewiduje, że rozgrywki mogą zostać wznowione na przełomie maja i czerwca.

Fot. Michal Jarmoluk/Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here