Rozpoczęła się 3. runda kwalifikacji Ligi Mistrzów. Polskiego klubu już oczywiście nie ma, ale grają chociaż polscy piłkarze. We wtorek obaj awansowali do decydującej fazy eliminacji.

Dynamo Kijów, w którym występuje Tomasz Kędziora, pokonało holenderski Alkmaar 2:0. Reprezentant Polski zaliczył asystę przy golu Mykoły Szarpenko, który ustalił wynik spotkania. W tej sytuacji pomógł na pewno bramkarz przeciwników, który zaliczył tzw. „pusty przelot” na przedpolu.

Dużą niespodziankę sprawił grecki PAOK Saloniki, który wyeliminował faworyzowaną Benfikę Lizbona 2:1. Karol Świderski wszedł na ostatnie 20 minut przy stanie 1:0. Chwilę później rezultat na 2:0 podwyższył Andrija Zivković, który w poprzednim sezonie grał w Benfice. Kontrakt z PAOK-iem podpisał ledwie tydzień wcześniej. Klubu z Lizbony po raz pierwszy od 10 lat zabraknie w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W czwartej, decydującej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Dynamo Kijów zagra z belgijskim KAA Gent, a PAOK Saloniki z rosyjskim Krasnodarem. W tej fazie będzie już tradycyjny system mecz i rewanż.

W środę o Ligę Mistrzów powalczą drużyny z tzw. ścieżki mistrzowskiej. Polacy w nich nie występują.

Dynamo Kijów – AZ Alkmaar 2:0 (0:0) – skrót meczu

PAOK Saloniki – Benfica Lizbona 2:1 (0:0) – skrót meczu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here