W czwartek dobrze poinformowany włoski dziennikarz Tancredi Palmeri podał sensacyjną informację. Jego zdaniem przełożone Euro 2020 zostanie rozegrane nie w 12 miastach, 12 różnych państw, a w jednym kraju – w Anglii. Do rewelacji odniósł się prezes PZPN Zbigniew Boniek, który rzucił pomysł, aby turniej rozegrać nad Wisłą.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami mistrzostwa Starego Kontynentu miały odbyć się latem 2020 roku, a rozegrane miały zostać po raz pierwszy w historii w 12 miastach 12 różnych krajów. Później szalejąca pandemia zmusiła organizatorów do przełożenia turnieju o rok.

Jeszcze niedawno prezydent UEFA Aleksander Ceferin zapewniał, że na 99,9 proc. w sprawie organizacji Euro nic się już nie zmieni. – Jestem optymistą, że im bliżej turnieju, sytuacja z wirusem będzie inna. To ważne, by dać miastom-gospodarzom i rządom tak dużo czasu, ile możemy – mówił przed miesiącem Słoweniec.

W czwartek zamęt zasiał Palmeri, który napisał na Twitterze, że zmagania o prym w Europie stoczone zostaną na Wyspach Brytyjskich, a dokładniej w Anglii. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zaraz po sensacyjnym wpisie do rewelacji odniósł się wiceszef PZPN. – Nic o tym nie słyszałem, wygląda mi to na plotkę. Dwa czy trzy dni temu w mediach pojawiały się informacje, że turniej w ogóle może się nie odbyć. UEFA oficjalnie temu zaprzeczyła. Wypowiedział się Daniel Koch, doradca UEFA ds. koronawirusa. O pomyśle rozgrywania turnieju w jednym kraju nic nie wspominał. Obowiązuje format z turniejem w dwunastu krajach – powiedział dla Sport.pl Marek Koźmiński.

Później głos w sprawie zabrał także sam prezes Związku Zbigniew Boniek. – Zapewniam, że to jest temat wyssany z palca. Potwierdzam, że Tancredi to mój dobry znajomy. I że zabawił się w czystą spekulację. Nie ma takiej decyzji – wyjaśnił całą sytuację, cytowany przez polsatsport.pl.

Szef PZPN dodał, że jest w stałym kontakcie z najważniejszymi osobami w UEFA i na żadne spektakularne zmiany się nie zanosi. – Dzisiaj na tapecie jest przeniesienie imprezy do Anglii, miesiąc temu mówiono o Rosji. Ja mam za to inny pomysł. Dlaczego nie Polska? – zapytał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here