Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędą się piłkarskie mistrzostwa Europy, które pierwotnie miały zostać rozegrane w 2020 roku w kilkunastu krajach. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa rozważane są alternatywne opcje. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zabrał głos w sprawie organizacji turnieju przez jego kraj.

Przełożone z powodu koronawirusa Euro 2020 odbędzie się w dniach 11.06 – 11.07 2021 roku. Na ten moment pozostaje po staremu, czyli mecze odbędą się na 12 stadionach rozsianych po całej Europie.

Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym oraz St. Petersburg – oto miasta, które mają gościć uczestników mistrzostw Europy.

Wciąż nie wiadomo jednak, jak pandemiczna rzeczywistość będzie się kształtowała latem. W jakim stopniu będą dozwolone podróże, jakie obostrzenia i restrykcje będą obowiązywały w poszczególnych krajach, w końcu – czy na trybuny wpuszczani będą kibice.

W związku z powyższym UEFA rozważa zmianę formuły rozgrywania mistrzostw i przeniesienia turnieju do jednego konkretnego kraju. Wstępnie padło na Anglię, choć możliwe są inne warianty.

Czytaj także: EURO 2020 w Polsce? Zbigniew Boniek rozwiewa wątpliwości

Gdzie EURO 2021? Premier Johnson zaprasza do Anglii

Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział, że w razie potrzeby całe tegoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy mogą się odbyć w Anglii. Zapewnia, że jego kraj jest gotowy na organizację imprezy.

Już jesteśmy gospodarzami Euro, ponieważ jesteśmy gospodarzami półfinałów i finału. Jeśli UEFA chce, żebyśmy gościli jakieś inne mecze, jesteśmy na pewno za tym. Mogą być wszystkie. Obecnie szykujemy się jednak do organizacji tylu, o ilu mówi UEFA – powiedział Johnson w rozmowie z dziennikiem „The Sun”.

Przy okazji Johnson zapowiedział, że cała Wielka Brytania wraz z Irlandią będzie ubiegać się o organizację piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku.

Ostateczną decyzję ws. EURO 2021 UEFA ma podjąć w kwietniu. Wciąż obowiązujący terminarz reprezentacji Polski wygląda następująco:

14.06. 18:00 Polska – Słowacja (Dublin)
19.06. 21:00 Hiszpania – Polska (Bilbao)
23.06. 18:00 Szwecja – Polska (Dublin)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here