West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce zremisowało z Manchesterem United 1:1 i na kolejkę przed końcem zapewniło sobie utrzymanie w Premier League.

Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie West Hamowi dał Michail Antonio, który pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę po zmianie stron wyrównał Mason Greenwood. 18-latek uderzył bardzo mocno po ziemi z bliskiej odległości i Fabiański nie miał szans na skuteczną reakcję. Mimo tak młodego wieku, dla Greenwooda był to już 50. oficjalny mecz w barwach United.

Remis zapewnił West Hamowi utrzymanie w Premier League i minimum 16. pozycję na koniec sezonu. Wynik skomplikował sytuację w tabeli United. Wygrana zapewniłaby awans do Ligi Mistrzów, a tak w ostatniej kolejce „Czerwone Diabły” będą musiały o ten awans powalczyć w bezpośrednim starciu z Leicester City.

Fabiański okiwał Martiala

Fabiański więcej pracy miał w pierwszej połowie, gdy obronił groźne strzały Martiala i Greenwooda. W drugiej części, poza straconym golem i mimo przewagi United, rzadko musiał interweniować.

Media społecznościowe rozgrzała natomiast sytuacja z 65. minuty, kiedy Polak postanowił kiwnąć Anthony’ego Martiala.