W piątek wieczorem w ramach 22. kolejki Serie A zmierzyły się ze sobą FC Bologna i Benevento Calcio. Łukasz Skorupski walczył o czwarte czyste konto w sezonie, zamiast tego zaliczył fatalną wpadkę, za co został wybrany najsłabszym piłkarzem na boisku. Po stronie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie po golu Nicoli Sansone. W dalszej części meczu włoski napastnik miał jeszcze kilka okazji, żeby trafić do sitaki przeciwników, ale nic z tego nie wyszło.

O drugie czyste konto z rzędu i czwarte w tym sezonie Serie A walczył Łukasz Skorupski. Prze godzinę gry wszystko układało się po myśli polskiego bramkarza. Wtedy właśnie popełnił fatalny błąd. Rzucił się do dośrodkowanej piłki, ale zamiast piąstkować, próbował ją złapać. W efekcie trafił w Kamila Glika. Futbolówka ostatecznie wylądowała pod nogami Nicoli Violi, a ten sprytnym strzałem piętką wyrównał na 1:1.

Włoski media zmiażdżyły Skorupskiego

Kiks z 60. minuty zaważył na bardzo kiepskich notach, jakie polski bramkarz dostał od włoskich mediów. W skali 1-10 na „5” oceniły go „La Gazzatta dello Sport”, Leggio.it oraz Calciomercato.it, o pół punktu mniej dostał od Eurosportu. „W 60. minucie popełnił błąd. Podjął całkowicie złą decyzję na śnieżnej murawie po dośrodkowaniu Hetemaja. Błąd Polaka wykorzystał Viola” – czytamy.

W ekipie Filippo Inzaghiego całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, który kierował defensywą „czarownic”. Za swoją postawę w obronie i asystę przy golu Violi dostał od „LGdS” notę „6,5”. „Jeśli jest w formie, daje to pewność innym piłkarzom” – podkreślili Włosi.

Po tym starciu ekipy wymieniły się miejscami w tabeli. Bologna awansowała na 13. lokatę, a Benevento spadło piętro niżej. Do końca kolejki oba zespoły mogą jeszcze stracić swoje pozycje, bo reszta stawki swoje mecze rozegra w sobotę i niedzielę.