Uznawany za jeden z największych talentów młodego pokolenia polskiej piłki, Filip Marchwiński znalazł się pod lupą działaczy AC Milanu. Już wiosną zeszłego roku włoskie media podawały, że młodzian z Lecha Poznań budzi spore zainteresowanie w ich kraju.

Filip Marchwiński w 2019 roku rozpoczął współpracę z wpływową na Półwyspie Apenińskim agencją piłkarską Branchini Associati. Rok później pojawił się na liście najwyższych talentów, co dodatkowo zwróciło uwagę zagranicznych klubów. Wiosną zeszłego roku włoskie media meldowały o zainteresowaniu Atalanty Bergamo, Torino FC, a nawet Juventusu FC. Turyńskie klubu były gotowe wyłożyć za młodego Polaka pięć mln euro.

Teraz Marchwiński został namierzony przez lidera Serie A. Jak podaje „Tuttosport”, Milan zaczął rozpatrywać ściągnięcie 19-latka po spotkaniu z Giovannim Branchinim. „Jest to piłkarz, który ma przed sobą wielką przyszłość” – podkreślili redaktorzy dziennika.

Co prawda Marchwiński nie wywalczył jeszcze miejsca w pierwszym składzie Lecha, ale Dariusz Żuraw konsekwentnie na niego stawia i daje przynajmniej po kilkanaście minut. Dzięki temu pojawił się w tym sezonie 13 razy na boiskach Ekstraklasy, dziewięć w Lidze Europy (trzy w eliminacjach i sześć w fazie grupowej) i raz w Pucharze Polski.

Marchwiński do Lecha trafił w wieku 7 lat. Piłkarsko ukształtowała go zatem w całości akademia Kolejorza. Szybko odwdzięczył się zaufaniem i pracą sztabu trenerskiego włożonego w jego rozwój, a teraz wiele wskazuje na to, że jego przyszły transfer może okazać się dla klubu wielkim zastrzykiem gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here