Krzysztof Piątek zdobył bramkę, a Hertha Berlin uciekła spod stryczka i pokonała FC Augsburg 2:1.

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla Augsburga, który już od 2. minuty prowadził po bramce Benesa. Hertha momentalnie rzuciła się do odrobienia strat.

Aktywny z przodu był Piątek, który dobrze współpracował w ataku z Cordobą. Pewnie w bramce Augsburga spisywał się jednak Rafał Gikiewicz. W pierwszej połowie popisał się jedną doskonałą interwencją, gdy obronił groźny strzał Ascasibara.

Tuż po zmianie stron przed świetną szansą stanął Piątek. Napastnik Herthy nieczysto trafił jednak w piłkę i uderzył tuż na poprzeczką.

Polak nie pomylił się w 62. minucie. Po dośrodkowaniu Daridy idealnie uderzył głową i z niełatwej pokonał bezradnego Gikiewicza.

Atakująca Hertha rzutem na taśmę dopieła swego. W 89. minucie w polu karnym sfaulował Pedersen, a „jedenastkę” na gola zamienił Lukebakio.

Piątek i Gikiewicz zagrali po 90 minut. Robert Gumny całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Dołująca ostatnio Hertha dzięki wygranej odskoczyła na trzy punkty od strefy spadkowej. Po 24 meczach ma 21 punktów i na pięć „oczek” zbliżyła się do dzisiejszego rywala Augsburga.