Kamil Grosicki jest w gazie. Skrzydłowy reprezentacji Polski zanotował fantastyczną asystę w meczu przeciwko Derby County. West Bromwich Albion wygrało 2:0 i zrobiło kolejny krok w kierunku Premier League.

Po restarcie Championship Grosicki dwukrotnie znalazł się poza kadrą meczową WBA. Trener Slaven Bilić tłumaczył, że ma szeroką i wyrównaną kadrę, a na ławkę potrzebuje co najwyżej dwóch zawodników stricte ofensywnych.

Sytuacja Grosickiego nie wyglądała więc ciekawie, ale karta się odwróciła. „Grosik” dostał 21 minut w meczu z Sheffield (3:0) i zdążył zanotować asystę. W kolejnym meczu wyszedł w pierwszej jedenastce i strzelił gola przeciwko Hull (4:2).

Tym razem, w meczu z Derby, asystował już po 11 minutach. Grosicki popisał się fenomenalnym prostopadłym podaniem w pole karne, do którego w tempo wyszedł Grady Diangana i dał WBA prowadzenie. Wynik w ostatnim kwadransie ustalił Dara O’Shea.

Bilans Grosickiego w Championship

Grosicki zagrał tym razem 84 minuty. W trzech ostatnich spotkaniach zanotował dwie asysty i zdobył jedną bramkę. Jego bilans z bieżącego sezonu to 8 goli i 7 asyst, z czego 7 goli i 4 asysty zaliczył jesienią w barwach Hull City.

WBA Grosickiego jest aktualnie liderem tabeli z 80 punktami na koncie. Dwa oczka mniej ma Leeds United, ale drużyna Klicha, Miazka i Bogusza swój mecz przeciwko Stoke City rozegra w czwartek. 75 pkt ma Brentford (komplet zwycięstw po restarcie) i to pomiędzy tymi drużynami najprawdopodobniej rozegra się walka o bezpośredni awans do Premier League.

Do końca sezonu pozostały cztery kolejki (dla Leeds 5). Promocję uzyskają pierwsze dwa zespoły, a drużyny z miejsc 3-6. rozegrają baraże, które wyłonią trzeciego beniaminka.