Według doniesień Polskiej Agencji Prasowej Grzegorz Krychowiak miał otrzymać od UEFA zgodę na udział w środowym spotkaniu przeciwko Anglii na Wembley. Wcześniej pomocnik Lokomotiwu Moskwa czekał na zielone światło, po tym jak najpierw otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a później negatywny.

Krychowiak przeszedł już zakażenie SARS-Cov-2 w ubiegłym roku. Jako, że był ozdrowieńcem, a drugie badanie dało wynik negatywny, PZPN postanowił walczyć o jego występ na Wembley.

„Krychowiak, który uzyskał negatywny wynik drugiego testu na koronawirusa, ma jeszcze we wtorek (30 marca) dołączyć do reprezentacji w Londynie” – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

„Wysłaliśmy do UEFA pełną dokumentację: dowód na to, że Grzegorz jest ozdrowieńcem, oraz wyniki jego poprzednich testów” – tłumaczył w rozmowie z „WP SportoweFakty” rzecznik.

Z Anglią nie zagra za to Kamil Piątkowski. Dołączył tym samym do Mateusza Klicha i Łukasza Skorupskiego, którzy także mają pozytywne wyniki w kierunku koronawirusa. Co ciekawe, Klich miał dwa testy negatywne i dwa pozytywne. Został jednak odizolowany od zespołu.

Z Synami Albionu nie zagra także kapitan Robert Lewandowski. Snajper uszkodził więzadło poboczne w meczu z Andorą (3:0) i wyjechał już do Monachium, by kurować się pod okiem klubowych lekarzy Bayernu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here