CFR Cluj, którego zawodnikiem jest Grzegorz Sandomierski, wywalczyło mistrzostwo Rumunii. Tytuł przyznany został w zaskakujących okolicznościach.

W poniedziałkowy wieczór Cluj grało z Universitateą Krajowa. Obie drużyny liczyły się w walce o mistrza kraju – Cluj miało 2 pkt przewagi, ale rywal jeden mecz rozegrany mniej. Kilka godzin przed meczem władze rumuńskiej ligi poinformowały, że tytuł przypadnie zwycięzcy spotkania. W przypadku remisu miała zostać zarządzona dogrywka i ewentualnie rzuty karne. Nagła decyzja spowodowana była koniecznością zgłoszenia Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) drużyn do Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Cluj, choć przegrywało od 9. minuty, ostatecznie wygrało 3:1 i po raz trzeci z rzędu, a szósty w historii sięgnęło po tytuł mistrza Rumunii.

Drugi tytuł Sandomierskiego

Grzegorz Sandomierski nie znalazł się w kadrze meczowej. Polski bramkarz przebywa w izolacji po wykryciu u niego koronawirusa. Podobnie, jak trener Dan Petrescu, który nie pojechał do Krajowej i nie świętował mistrzostwa razem z drużyną.

30-letni Sandomierski jest zawodnikiem Cluj od stycznia 2020 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2019/20 zagrał w jednym spotkaniu – w lutym przeciwko Gaz Metan (0:0), dlatego może czuć się pełnoprawnym mistrzem Rumunii.

Dla Sandomierskiego to drugi tytuł mistrzowski w karierze. W sezonie 2013/14 został mistrzem Chorwacji z Dinamem Zagrzeb.