Zlatan Ibrahimović wraca do reprezentacji Szwecji – informują tamtejsze media. Prawdopodobnie zagra na EURO 2020. Szwedzi zmierzą się m.in. z Polską.

39-letni „Ibra” przeżywa właśnie drugą albo nawet i piątą młodość. Choć większość sądziła, że jest już po drugiej stronie rzeki, Szwed wrócił do Europy, podpisał kontrakt z AC Milan i jest jednym z głównych architektów odradzającego się zasłużonego klubu. To właśnie m.in. ze względu na świetną dyspozycję Zlatana z Mediolanu musiał uciekać Krzysztof Piątek i zakotwiczył w Herthcie Berlin.

Ibrahimović wraca do reprezentacji Szwecji

Ibrahimović zakończył reprezentacyjną karierę po EURO 2016 i zarzekał się, że ten rozdział jest definitywnie zamknięty.

Jak informują szwedzkie media, dał się jednak namówić na powrót. Pertraktacje trwały dość długo, ale strony ostatecznie osiągnęły porozumienie.

Selekcjoner Janne Andersson wysłał Zlatanowi powołanie na najbliższe zgrupowanie. Choć oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, to szwedzkie media jednogłośnie informują, że takowe nastąpi w najbliższych dniach.

W marcu Szwecja rozegra trzy spotkania – dwa w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 (z Gruzją i Kosowem) oraz towarzyskie z Estonią.

Ibrahimović vs Szczęsny na EURO?

Na ile „Ibra” będzie w nich eksploatowany, nie wiadomo. Celem nadrzędnym jest ponownie wkomponowanie do drużyny i występ na mistrzostwach Europy 2020, które odbędą się w 2021 roku.

Powrót Ibrahimovicia do kadry Szwecji zelektryzuje niewątpliwie polskich kibiców. Na EURO Polska zmierzy się bowiem z reprezentacją Trzech Koron. Będzie to trzeci mecz w fazie grupowej.

Czy Ibrahimović pokona Szczęsnego? Na razie obaj panowie w Serie A raz mieli okazję stanąć naprzeciw siebie. W poprzednim sezonie Milan pokonał Juventus 4:2, a „Ibra” strzelił jednego gola – z rzutu karnego. W bieżącej kampanii Zlatan nie zagrał z Juve z powodu kontuzji. Kolejne spotkanie niebawem.

Według obowiązującego terminarza EURO Polska zagra ze Szwecją 26 czerwca o godzinie 18:00 w Dublinie. Wciąż jednak, z powodu ogłoszonej pandemii koronawirusa, definitywnie nie wiadomo, gdzie odbędą się mistrzostwa Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here