Jacek Magiera długo nie pozostawał na bezrobociu. Niecałe dwa tygodnie temu zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19, a dziś podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

W niedzielę wieczorem Śląsk poinformował, że zwalnia trenera Vitezslava Lavickę. Włodarze wrocławskiego klubu podziękowali czeskiemu szkoleniowcowi za ponad dwa lata pracy. Jako powód rozstania podano brak postępu w grze zespołu.

„Jesteśmy wdzięczni trenerowi za zakończoną sukcesem misję ratowania ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym” – wyjaśnił w specjalnym komunikacie prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Lavicka poprowadził Śląsk łącznie w 78 spotkaniach, notując bilans 30 zwycięstw, 20 remisów i 28 porażek. Zostawił zespół na 7. miejscu w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 30 punktów po 22 spotkaniach.

Dzień później, czyli w poniedziałek 22 marca Śląsk poinformował, że nowym trenerem zostanie Jacek Magiera. Kontrakt podpisano do 30 czerwca 2023 roku.

W piłce klubowej Magiera prowadził dotychczas Zagłębie Sosnowiec oraz Legię Warszawa. W tym drugim klubie przejął schedę po Besniku Hasim i całkiem nieźle poprowadził Wojskowych w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zremisował z Realem Madryt, wyprzedził Sporting Lizbona i zagrał na wiosnę w Lidze Europy. W Ekstraklasie sięgnął z Legią po tytuł mistrza Polski, ale w następnej kampanii pucharowej odpadł z FK Astana (el. LM) oraz Sheriffem Tyraspol (el. Ligi Europy) i chwilę później stracił robotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here