Juventus FC gorączkowo pracuje nad zastąpieniem Gonzalo Higuaina, który po sezonie odejdzie z klubu. Pierwszy na liście życzeń jest Arkadiusz Milik, ale brak porozumienia z SSC Napoli sprawia, że turyńczycy szukają alternatywy. Na ich celowniku pojawił się Duvan Zapata, który zdobył w tym sezonie Serie A już 17 bramek.

Milik i Juventus powiedzieli sobie „tak” już kilka tygodni temu. Na drodze do ich szczęścia stoi jednak prezes Napoli Aurelio De Laurentis, który chce za Polaka 40-50 mln euro. „Stara Dama” nie wyłoży tyle na stół, więc próbuje w ramach rozliczenia oddelegować do Neapolu, któregoś ze swoich zawodników. Był już pomysł wymiany Romero, teraz mówi się o Federico Bernardeschim.

„Vecchia Siniora” musi pracować nad wyjściem awaryjnym. I takim wyjściem zdaje się być ściągnięcie napastnika Atalanty Bergamo Duvana Zapaty. „Corriere dello Sport” donosi o ofercie przygotowanej przez kierownictwo klubu z Piemontu za kolumbijskiego napastnika. Dziennik informuje, że „Juve” jest w stanie zapłacić 30 mln euro i oddać Mattię Perina, który po sezonie wróci z wypożyczenia do Genui.

Takie kroki świadczą o tym, że dyrektor sportowy Juventusu Fabio Paratici na poważnie bierze pod uwagę możliwość poniesienia porażki ws. transferu Polaka. Tym samym szansa na to, że zobaczymy Milika w barwach bianconerich jest nieco mniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here