Polacy występujący w Championship o minionej kolejce chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Z trzech punktów cieszył się tylko Przemysław Płacheta, choć pierwszych skrzypiec w Norwich nie grał.

We wtorek i środę rozegrano kolejną kolejkę na zapleczu Premier League. Świetną serię kontynuuje Norwich, które ma na koncie już 27 punktów i jest liderem tabeli. Kanarki tym razem ograły na wyjeździe Stoke 3:2. Przemysław Płacheta pojawił się na boisku w 60. minucie przy stanie 3:0.

Wciąż na dnie znajduje się Derby County. Po drobnej kontuzji kostki do gry wrócił Kamil Jóźwiak, ale zespołowi w ofensywie zbytnio nie pomógł. Barany przegrały z Middlesbrough aż 0:3. Polak opuścił boisko w 70. minucie przy wyniku 0:1.

Krystian Bielik drugi raz z rzędu nie znalazł się w kadrze meczowej. Z jednej strony sztab tłumaczy to koniecznością odbudowania się po paskudnej kontuzji kolana (odniesionej w styczniu, Bielik wrócił do treningów po ośmiu miesiącach), z drugiej – za kadencji poprzedniego trenera Cocu zdążył już zagrać przez 90 minut w Championship.

Kolejne całe spotkanie w defensywnie Barnsley rozegrał Michał Helik. Jego drużyna gra w kratkę i tym razem przegrała z Brentford 0:1. W tabeli zajmuje 14. miejsce.

Millwall z Bartoszem Białkowskim w bramce zremisowało z Reading 1:1. Klub Polaka po serii czterech remisów z rzędu osunął się w tabeli na 10. lokatę.