Bologna FC 1909 sięgnęła po uzdolnionego pomocnika Lechii Gdańsk. Włosi wypożyczyli 16-letniego Kacpra Urbańskiego na pół roku, ale po upłynięciu tego okresu mają obowiązek wykupienia zawodnika.

Urbański wzbudzał zainteresowanie wielu europejskich klubów, ale rywalizację wygrała Bologna. Wpływ na to miały dwa czynniki. Po pierwsze nastolatek do Włoch nie przeprowadzi się sam, a z rodziną. Po drugie trener Sinisa Mihajlović od razu zdecydował się włączyć go do pierwszej drużyny.

Polak nie będzie też osamotniony w szatni. Bramkarzem rossoblu jest kadrowicz Łukasz Skorupski. Urbański związał się z nowym klubem kontraktem ważnym do 30. czerwca 2024 roku.

16-latek zapisał się w historii swojego macierzystego klubu jako najmłodszy debiutant w zespole seniorskim i w Ekstraklasie w XXI wieku. „Miał wówczas 15 lat i 105 dni” – przypomina sport.trojmiasto.pl. Premierowy występ zaliczył 21 grudnia. 2019 roku w meczu Pucharu Polski przeciwko Rakowowi Częstochowa. W sumie rozegrał w Lechii pięć oficjalnych meczów pierwszego zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here