Kamil Glik wróci do Serie A? Zdaniem włoskich dziennikarzy zajmujących się rynkiem transferowym – tak właśnie będzie. Kilka dni temu Nicolo Schira poinformował, że polski obrońca może trafić do Benevento Calcio, a teraz Gianluca Di Marzio zdradza więcej szczegółów w tej sprawie.

Wiele wskazuje na to, że po czterech latach przygoda Kamila Glika z AS Monaco dobiega końca. Kontrakt zawodnika z klubem wygasa co prawda w czerwcu przyszłego roku, ale już teraz dużo mówi się o transferze. Okazuje się, że w swoim zespole doświadczonego Polaka może mieć Filippo Inzaghi, którego doskonale spisujące się w tym sezonie Benevento awansowało w poniedziałek do Serie A.

Klub chce zbudować team, który odpowie na wyzwania związane ze zmaganiami w najwyższej klasie rozgrywkowej tak, że spokojnie będzie w stanie się utrzymać. Tutaj pomoc Glika może okazać się nieoceniona. Jako obrońca ukształtował się właśnie na Półwyspie Apenińskim. Stał się w legendą Torino FC. W barwach „Toro” był pierwszym obcokrajowcem, który zakładał kapitańską opaskę.

Jak podaje Di Marzio, Polak dogadał się już z klubem, teraz czas na ustalenie między klubami odstępnego. „Benevento próbuje sprowadzić Kamila Glika, który w przeszłości grał w Bari, Palermo i Torino. Klub już zawarł umowę z Glikiem, ale pozostały rozmowy z AS Monaco” – poinformował dziennikarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here