Wiele wskazuje na to, że w PKO Ekstraklasie szykuje się wielki powrót. Będąca rewelacją sezony Pogoń Szczecin poważnie pochodzi do walki o mistrzostwo Polski. Jak podaje portal Meczyki.pl, może dojść do spektakularnego transferu. Na pomoc klubowi ma przybyć sam Kamil Grosicki.

Po awansie do Premier League West Bromwich Albion pozycja Kamila Grosickiego w klubie została mocno zdewaluowana. Polak do tej pory zagrał zaledwie w trzech spotkaniach ligowych. Latem Euro, a więc trzeba być w rytmie meczowym, żeby liczyć na powołanie. W tej sytuacji skrzydłowy reprezentacji od dłuższego czasu poszukuje tylnego wyjścia z klubu. Pojawiały się różne spekulacje.

Grosicki według mediów miał już wracać do Championship, później przez chwilę mówiło się o zainteresowaniu Olympiakosie Pireus. W Polsce media najbardziej lansowały transfer do Legii Warszawa, były też pogłoski o Jagielloni Białystok. Teraz okazuje się, że jeden z podstawowych zawodników kadry ostatnich lat rzeczywiście jest bliski powrotu do Polski.

Grosicki sposobem na historyczny triumf?

Z doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl wynika, że to walcząca o historyczne mistrzostwo Polski Pogoń Szczecin jest bardzo zdeterminowana do ściągnięcia po latach swojego wychowanka. „Portowcy” prowadzą w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Legią i na poważnie o zdobyciu tytułu w tym momencie myśleć mogą tylko te dwa kluby. Powrót „Gosika” do Szczecina mógłby zatem dać dodatkowego, pozytywnego kopa rewelacji sezonu. Podobno obie strony są zdeterminowane do ubicia interesu.

„Otoczenie piłkarza zaprzecza, że cokolwiek jest przesądzone, ale z naszych informacji wynika, że Pogoń jest zdecydowana na Grosickiego, a Kamil chętny na powrót” – pisze Włodarczyk.

„Pogoń jest liderem, za kilka miesięcy otworzy piękny stadion, a powrót Grosickiego mógłby pomóc w spełnieniu celu sportowego i uświetnić inaugurację obiektu. Z kolei 32-latek wróciłby w swoje strony. Tu mieszka jego rodzina. Tu ma swoich przyjaciół i akademią piłkarską. Między innymi z tego powodu odrzucił wyjazd do Arabii Saudyjskiej. Nie chce już tułać się po świecie” – tłumaczy dziennikarz Meczyki.pl.

Takie rozwiązanie byłoby korzystne dla wszystkim zainteresowanych stron. Pogoń Szczecin zyskałaby doświadczonego zawodnika mocno zawiązanego z klubem. Grosicki były gwiazdą zespołu i nie skończyłyby się jego problemy z przesiadywaniem na ławce, albo trybunach. West Brom miałoby go z głowy na liście płac, a reprezentacja miałby zawodnika w formie meczowej na Euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here