Portal Tuttomercatoweb.com wskazuje, że na celowniku włoskich klubów znalazł się młody obrońca z Polski. Kamilem Piątkowskim z Rakowa Częstochowa ma interesować się sam lider Serie A – AC Milan, ale konkretna oferta miała pojawić się ze strony Udinese Calcio.

20-letni obrońca został nazwany przez włoskich dziennikarzy „jedną ze wschodzących gwiazd polskiej piłki”. Piątkowski w 2016 roku z Karpat Krosno trafił do Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin, a w lipcu 2019 roku przeniósł się do Częstochowy. Tam dostał szansę i zaczął stawiać śmiałe kroki w piłce seniorskiej. W obecnym sezonie ma na koncie 14 występów w Ekstraklasie, zagrał też dwa mecze w Pucharze Polski, a w jednym zdobył nawet bramkę.

Z doniesień Tuttomercatoweb.com wynika, że defensora próbowało ściągnąć Udinese, proponując 3 mln euro, ale Raków miał odrzucić tę propozycję. „Piłkarza ostatnio oglądał także Milan” – czytamy. O transfer do Mediolanu byłoby jednak bardzo ciężko. Lepiej notowani od Polaka są jego rówieśnicy Sohamed Simakan ze RC Strasbourg Alsace i Ozan Kabak z FC Schalke 04.

Włosi jednak z dużym szacunkiem piszą o młodzieżowym reprezentancie Polski wskazując m.in. na jego wszechstronność. Przypominają też, że budzi on zainteresowanie także klubów spoza Włoch, m.in. z Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here