Michał Karbownik ma trafić Brighton & Hove Albion latem 2021 roku. Angielski klub zapewnił sobie jednak możliwość ściągnięcia utalentowanego Polaka już zimą. Ma na niego pewien plan i chce do tego wykorzystać inny klub.

Jak donosi portal legia.net, Brighton chciałoby wyciągnąć Karbownika z Legii już teraz, ale jeszcze nie ściągać do Premier League.

Na pół roku Karbownik miałby zostać wypożyczony do Anderlechtu Bruksela i w lidze belgijskiej zbierać szlify przed trafieniem do jednej z najsilniejszych lig świata.

Jak zaznacza legijny portal, do takiego rozwiązania nie są przekonani sam piłkarz oraz jego agent Mariusz Piekarski. Na półroczne ogrywanie się w Anderlechcie naciska jednak Brighton, które najwyraźniej uznało, że taka droga byłaby dla Karbownika lepsza, aniżeli kolejne miesiące w Ekstraklasie.

Karbownik i Anderlecht. Brak zainteresowania?

Tymczasem dziennikarz Piotr Koźmiński ze „Sportowych Faktów” skontaktował się z dziennikarzami będącymi blisko Anderlechtu. Ci przyznali, że owszem, belgijski klub długo obserwował rozwój Karbownika i nawet był nim swego czasu zainteresowany, ale na ten moment propozycja Brighton jest dla nich nie do przyjęcia. Anderlecht nie szuka zawodnika o takim profilu.

Jak to jednak na rynku transferowym bywa, sytuacja może zmienić się w kolejnych dniach. Niewykluczone też, że Brighton, które najwyraźniej wolałoby Karbownika trzymać jak najdalej od Ekstraklasy, znajdzie inny klub, który byłby zainteresowany takim „dealem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here