Torino FC poinformowało, że nowym zawodnikiem klubu został Karol Linetty. Złożenie podpisu przez obie strony było formalnością. Kluby ws. transferu porozumiały się wcześniej, a zawodnik musiał jeszcze przejść testy medyczne pod okiem specjalistów nowego pracodawcy.

„Torino Football Club ma przyjemność poinformować, że definitywnie nabył od Unione Calcio Sampdoria prawa do występów sportowych piłkarza Karola Linettego” – czytamy na oficjalnej stronie turyńskiego klubu. Polski pomocnik złożył podpis pod czteroletnim kontraktem, po tym jak we wtorek pozytywnie przeszedł testy medyczne.

Przełom w negocjacjach między Sampdorią a Torino nastąpił w miniony weekend. Obie strony ustaliły, że klub z Ligurii otrzyma za pomocnika 7,5 mln euro, ale w bonusach może zgarnąć dodatkowo jeszcze ponad milion. Część tej sumy trafi do Lecha Poznań. Tym samym z wyścigu o Linettego wypadła ACF Fiorentina, która również była mocno zainteresowana jego usługami.

Karol Linetty urodził się 2 lutego 1995 roku w Żninie. Wychował się w młodzieżowej akademii Lecha Poznań. Zadebiutował w polskiej ekstraklasie w sezonie 2012-13. W ciągu czterech lat zaliczył 112 występów i strzelił 11 goli w lidze i pucharze. Zdobył w tym czasie tytuł mistrza Polski i Superpuchar Polski. Później przeniósł się do Sampdorii, dla której rozegrał 132 mecze i zdobył 11 bramek w ciągu czterech sezonów.  W swojej karierze może pochwalić się także 23 występami w reprezentacji Polski.

Linetty to drugi w tym oknie transferowym zakup Torino. Pierwszym był lewy obrońca Ricardo Rodriguez, teraz w Turynie przebywa prawy defensor Standardu Liege Mergim Vojvoda. Kosowianin z belgijskim paszportem jest bardzo blisko „Toro”, które ma go pozyskać za 5,5 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here