Legia Warszawa ściągnęła z Dynama Kijów Artema Szabanowa. Dwukrotny reprezentant Ukrainy zdradził, że przejście do polskiego zespołu konsultował z Tomaszem Kędziorą. Ten wypowiedział słowa, które mogą zaboleć kibiców Lecha Poznań.

Szabanow trafił do Legii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. W wywiadzie dla klubowej telewizji Wojskowych powiedział, że transfer wydarzył się bardzo szybko. – Wszystko wydarzyło się dość spontanicznie, jakoś w trzy dni.

Szabanow to lewonożny środkowy lub boczny obrońca, który w ukraińskiej ekstraklasie rozegrał 143 spotkania. Ostatnio był jednak głębokim rezerwowym Dynama – w bieżącym sezonie zanotował po jednym występie ligowym i w Lidze Mistrzów. Stąd pomysł na zmianę klubu.

Kędziora radził Szabanowowi

Ukrainiec przyznał, że ewentualne przejście do Legii konsultował z klubowym kolegą z Dynama – Tomaszem Kędziorą. Reprezentant Polski jest wychowankiem Lecha Poznań i wypowiedział słowa, które mogą kibiców Kolejorza zaboleć.

On mówił, że to najlepszy zespół w Polsce, mówił mi: pewnie jedź. No i pojechałem – zdradził Szabanow.

Kibice Lecha mogą mieć nieco inne zdanie na ten temat. I co niektórzy mają żal do Kędziory, że jako wychowanek Kolejorza wypowiada takie słowa. W Internecie coraz większa burza nt. tych rzekomych twierdzeń reprezentanta Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here