Leeds United bardzo udanie rozpoczęło sezon jako beniaminek w Premier League, a jedną z wiodących postaci jest Mateusz Klich. Reprezentant Polski rozegrał dobre spotkanie przeciwko Manchesterowi City (1:1).

Po czterech kolejkach Leeds ma na koncie siedem punktów, a za sobą mecze z dwoma teoretycznie najtrudniejszymi rywalami. W pierwszej kolejsce Pawie pechowo przegrały z Liverpoolem (3:4). Potem przyszły zwycięstwa z Fulham (4:3) i Sheffield United (1:0), a teraz remis z City (1:1).

30-letni Klich ma już na koncie dwie bramki i jedną asystę. W meczu z The Citizens nie poprawił tego dorobku, ale zapisał się na kartach historii inną fenomenalną statystyką. Polak zanotował… 100 proc. celnych podań!

Po ciężkiej harówie Klich opuścił boisko w 77. minucie spotkania. W tym czasie zanotował 45 kontaktów z piłką, z czego wykonał 33 podania i wszystkie były celne, w tym dwa kluczowe. Ponadto zablokował jeden strzał, ale miał też trzy straty, które jednak nie doprowadziły do groźnej sytuacji pod bramką Leeds.

Oceny Klicha za mecz z Manchesterem City

Za swój występ przeciwko City Klich otrzymał przyzwoite noty. Był jednym z lepiej ocenianych zawodników Leeds, choć nie mógł równać się z obrońcą Robinem Kochem oraz rezerwowym Rodrigo, którzy zdecydowanie przewyższali partnerów z drużyny.

„Kolejny imponujący występ Klicha. Był nieustępliwy, napędzał Ledds swoim zapałem i energią, demonstrując przy tym niezły wachlarz podań” – ocenił portal 90min.com, który wystawił Polakowi notę 7 w 10-stopniowej skali.

Oczko niżej występ Klicha ocenił poczytny brytyjski Independent (6/10). Z kolei portal the4thoffial.net bardzo Polaka chwalił, ale zauważył, że w drugiej połowie zaczęło brakować mu sił i nie był już tak efektywny. Przyznał Polakowi notę 6,5/10. Od whoscored.com z kolei Klich otrzymał ocenę 6.3.