W związku ze szczepieniami przeciwko COVID-19 w mediach pojawiało się wiele różnych spekulacji dotyczących tzw. paszportów szczepień itd. Pojawiały się nawet deklaracje niektórych linii lotniczych, że te nie będą wpuszczać na pokład swoich samolotów osób, które się nie zaszczepią. Rządy poszczególnych krajów planują wprowadzać swego rodzaju segregację szczepionkową.

Teraz podobne szaleństwo zaczyna wchodzić do świata piłki. Jeden z klubów zapowiedział, że rozpoczyna akcję – „Zaszczepieni na stadion”.

US Alessandria Calcio 1912 chce namawiać kibiców do szczepienia, przekonując, że „niebawem może nastąpić powrót do normalności”. „La Gazzetta dello Sport” poinformowała, że klub występujący na poziomie Serie C (3. liga) rozpoczął akcję „zaszczepieni na stadion”.

Klub z Piemontu tą akcją chce poszerzyć świadomość dotyczącą epidemii w śród kibiców piłkarskich i przekonać do szczepienia się. Według rządowego dekretu, kibice we Włoszech nie pojawią się na trybunach co najmniej do 5. marca. „Chcielibyśmy zapewnić możliwość wejścia na nasz stadion wszystkim sympatykom, którzy zdecydują się zaszczepić przeciwko COVID-19” – czytamy w komunikacie prasowym Alessandrii Calcio.

Włodarze klubu mają nadzieję, że ich śladem pójdą inne firmy i zakłady pracy we Włoszech, bo według nich to jedyna droga, żeby poradzić sobie z pandemią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here