Wiele wskazuje na to, że piątek będzie dniem, w którym definitywnie zostanie zamknięty rozdział w karierze Arkadiusza Milika pt. „odejście z SSC Napoli”. Po kilku dniach wahania Polak jest zdecydowany założyć koszulkę AS Romy. Po dokonaniu wszelkich formalności zawodnik złoży podpis na kontrakcie z rzymskim klubem.

Włoskie media poinformowały w piątek rano, że Arkadiusz Milik udał się do Innsbrucku, gdzie ma przejść badania medyczne. Włosi posłali Polaka do Austrii, bo chcą być pewni, że jego oba kolana – w których kolejno zrywał sobie więzadła – są w pełni sprawne. W tej samej klinice operację przeszedł młody gwiazdor giallorossich Nicolo Zaniolo, który niedawno leczył ten sam uraz z jakim polski napastnik zmagał się dwukrotnie kilka lat temu.

Sky Sport podaje, że Milik rano przejdzie pierwszą część testów. W czwartek wieczorem, przed wylotem Polak jak zdradza „Corriere del Mezzogiorno” – Polak zorganizował pożegnalną kolację dla swojej ekipy ze Stadio San Paolo.

Zawodnik musiał odnowić swój kontrakt z Napoli, bo formalnie na pierwszy sezon trafi do Romy na zasadzie wypożyczenia, a dopiero za rok stanie się zawodnikiem giallorossich. Milik w ramach umowy z rzymianami ma spędzić na Stadio Olimpico pięć lat, inkasując 4,5 mln euro netto plus 500 tys. w premiach za sezon.

Roma zapłaci Napoli 18 mln euro plus 7 mln zapisanych jako premie, wśród których znajduje się punkt dotyczący Złotej Piłki. W rozliczeniu rzymianie poślą też do Neapolu swoich dwóch młodzieżowców z Primavery: 17-letniego napastnika Simone Modugno oraz jego rówieśnika Emanuele Melonego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here