Mateusz Klich strzelił gola, a jego Leeds United wygrało ze Stoke City aż 5:0 i wróciło na pozycję lidera Championship. Polski pomocnik grał do 78. minuty.

Klich dał prowadzenie „Pawiom” pod koniec pierwszej połowy. Pewnie wyegzekwował rzut karny, strzelając po ziemi w lewy róg bramkarza.

To szósty gol Klicha w tym sezonie Championship. Polski pomocnik, który każde ze spotkań rozpoczynał w podstawowej jedenastce Leeds, ma na koncie także pięć asyst.

Kamil Miazek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a Mateusz Bogusz nie znalazł się w kadrze meczowej.

Klich blisko Premier League

Leeds powróciło na pierwsze miejsce w tabeli. Aktualnie ma 81 pkt i o jedno oczko wyprzedza West Bromwich Albion, w którym występuje Kamil Grosicki.

Trzeci, z dorobkiem 75 pkt, jest Brentford (komplet zwycięstw po restarcie rozgrywek). Pomiędzy tymi drużynami rozegra się walka o bezpośredni awans do Premier League. Promocję uzyskają pierwsze dwa zespoły, a drużyny z miejsc 3-6. rozegrają baraże, które wyłonią trzeciego beniaminka. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki.