Jakub Łabojko jest w drodze do Włoch, gdzie podpisze trzyletni kontrakt z Brescią Calcio – donosi portal meczyki.pl. Pomocnik Śląska od dłuższego czasu obserwowany był przez włoski zespół.

Jeszcze w czerwcu portal slasknet.com pisał, że Łabojkę obserwują cztery włoskie kluby. Wśród nich były SPAL, Brescia, Spezia oraz Chievo.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl donosi, że kwestia transferu jest już przesądzona. Łabojko trafi ostatecznie do Bresci. To klub, który w poprzednim sezonie spadł z Serie A, ale chce szybko wrócić do elity.

Polak jest w drodze na Półwysep Apeniński. Po przejściu testów medycznych ma podpisać trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

W nadchodzącym sezonie na zapleczu włoskiej ekstraklasy zagra sporo Polaków. To m.in. Patryk Dziczek, Tomasz Kupisz (obaj Salernitana), Jakub Iskra, Bartosz Salamon (obaj SPAL), Szymon Żurkowski (Empoli), Przemysław Szymiński (Frosinone), Marcin Listkowski (Lecce) czy Adam Chrzanowski (Pordenone).

Łabojko solidnym ligowcem

22-latek może nie imponuje statystykami – dwa gole i asysta w 33 meczach Ekstraklasy poprzedniego sezonu – ale dobrze wywiązuje się ze swoich zadań na boisku. Najczęściej ustawiany jest jako defensywny pomocnik albo „ósemka”. W rozpoczętym niedawno sezonie również był „pewniakiem” w Śląsku i zagrał w podstawowym składzie w każdym z trzech spotkań.

Choć Łabojko nigdy nie był wymieniany w gronie najbardziej utalentowanych polskich zawodników, to wyrobił sobie markę solidnego ligowca. A że jest młody i jak na zachodnie standardy tani, to stanowił łakomy kąsek na rynku transferowym. Nie bez znaczenia był również fakt, że Łabojce wygasał za rok kontrakt ze Śląskiem, więc była to ostatnia okazja, by transfer przeprowadzić za gotówkę.

Fot. Instagram/labojko.jakub

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here