Konflikt pomiędzy Robertem Lewandowskim a jego byłym menedżerem, Cezarym Kucharskim trwa od miesięcy. Toczą się dwie sprawy. Teraz na jaw wyszły wyniki ekspertyzy nagrań przekazanych prokuraturze przez napastnika FC Bayernu Monachium.

Pod koniec października prokuratura zatrzymała byłego agenta piłkarza i posła Platformy Obywatelskiej pod zarzutem szantażu. Później wydała oficjalne oświadczenie, wypuściła oskarżonego po wpłaceniu gigantycznej kaucji i zastosowała środki zapobiegawcze, m. in. te chroniące Roberta Lewandowskiego i jego żonę Anię. Więcej TUTAJ.

NIEMIECKIE MEDIA O ZATRZYMANIU KUCHARSKIEGO

Kucharski zapłacił gigantyczną kaucję

Prokuratura postanowiła wtedy, że agent może wrócić na wolność, ale po wpłacie niemal 5 mln złotych kaucji. „Po wykonaniu czynności prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Cezarego K. środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym, tj. poręczeniu majątkowym w kwocie 4,6 miliona złotych, co stanowi równowartość 1 miliona euro, zakazie zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego żony, a także kontaktowania się z nimi, zakazie opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu, a także dozoru Policji” – czytamy w oświadczeniu prokuratury. Za zarzuty z art. 191 §1 Kodeksu karnego Kucharskiemu grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Więcej TUTAJ.

TAK KUCHARSKI SZANTAŻOWAŁ LEWANDOWSKIEGO.

Ekspertyza nagrań przekazanych przez Lewandowskiego

Na jakim etapie jest teraz postępowanie związane z domniemanym szantażem Kucharskiego na Lewandowskim? Prokuratura ma już wyniki ekspertyzy materiałów z nagraniami przekazanymi przez piłkarza Bayernu. Dotarł do nich portal businessinsider.pl.

– Z ustaleń biegłego wynika, że nagrania rozmów, których oględzin dokonał prokurator na początkowym etapie śledztwa są identyczne z materiałami zapisanymi w pamięciach przebadanych telefonów – powiedział prokurator Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

– Z opinii biegłego wynika jednoznacznie, że zarejestrowane utwory, a tym samym treści rozmów, nie zostały poddane jakimkolwiek modyfikacjom – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here