Maciej Rybus nie przedłuży wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu z Lokomotiwem Moskwa. Reprezentant Polski przeniesie się do Turcji. Najprawdopodobniej do Fenerbahce Stambuł.

Informację o nieprzedłużeniu kontraktu na łamach sport24.ru zdradził agent Rybusa, Mariusz Piekarski z grupy Unidos.

Nikt z Lokomotiwu nie skontaktował się ze mną, ani z Maciejem w sprawie przedłużenia kontraktu. Uzgodniliśmy już wszystkie warunki z klubem ze Stambułu i w ciągu 10 dni powinniśmy podpisać wstępną umowę. Oczywiście Rybus będzie musiał przejść jeszcze badania lekarskie, co ze względu na sytuację związaną z Covid-19 jest nieco utrudnionepowiedział Piekarski w rozmowie z rosyjskim korespondentem.

Rybus blisko Fenerbahce

Choć Piekarski nie wymienił nowego klubu, to media są zgodne, że chodzi o Fenerbahce Stambuł. Utytułowany turecki klub jest ostatnio w dołku, zajmuje 7. miejsce w tabeli i myśli już o przebudowie drużyny na nowy sezon.

30-letni dziś Rybus gra w Rosji od ośmiu lat, z roczną przerwą na występy we Francji, w Olympique Lyon. Reprezentant Polski na początku grał w Tereku Grozny, a od 2017 roku w Lokomotiwie. Zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar Rosji. W klubie z Moskwy występuje również Grzegorz Krychowiak.

Fot. Wikimedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here