Koronawirus mocno pokrzyżował plany zgrupowania reprezentacji Polski. Zakażeni są selekcjoner Jerzy Brzęczek i pomocnik Piotr Zieliński. Przylot Wojciecha Szczęsnego opóźni się.

Drugi test na obecność koronawirusa u Brzęczka także dał wynik pozytywny. Podczas jego nieobecności zgrupowanie reprezentacji poprowadzą asystenci – Radosław Gilewicz i Tomasz Mazurkiewicz.

W poniedziałek Brzęczkowi po raz trzeci zostaną pobrane wymazy. Jeśli i tym razem okaże się, że wynik jest pozytywny, meczem z Finlandią będzie zarządzał co najwyżej zdalnie. Jeśli jednak wynik będzie negatywny, to jest szansa, że do drużyny dołączy we wtorek.

Kto za Zielińskiego?

Zakażony jest także Piotr Zieliński. Gilewicz podczas konferencji prasowej poinformował, że pomocnik przechodzi Covid-19 bezobjawowo. Na zgrupowanie – nawet później – na pewno jednak nie przyleci. Pod jego nieobecność szansę dostaną inni zawodnicy. Być może wreszcie dłużej zagra Karol Linetty. A może trenerzy postawią na młodego wilka – Jakuba Modera.

Zgrupowanie reprezentacji z powodów zdrowotnych opuścił Artur Jędrzejczyk. Wcześniej kontuzja wykluczyła z gry Przemysława Frankowskiego.

W meczu z Finlandią nie zagra na pewno Wojciech Szczęsny. Juventus zarządził wszystkim zawodnikom kwarantannę i nie ma zmiłuj. Potrwa ona co najmniej do środy. Bramkarz ma dołączyć do drużyny narodowej w czwartek. O miejsce między słupkami w towarzyskim meczu z Finlandią powalczą zatem Łukasz Fabiański, Bartosz Drągowski i Łukasz Skorupski.

Polska z Finlandią zagra 7 października o godzinie 20:45 na Stadionie Energa Gdańsk. Potem Biało-Czerwonych czekają dwa mecze w Lidze Narodów: 11 października z Włochami (Gdańsk) oraz 14 października z Bośnią i Hercegowiną (Wrocław).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here