W poniedziałek wieczorem gruchnęła wiadomość, że kolejni zawodnicy reprezentacji Polski mają dodatnie wyniki na koronawirusa. Dzień później nad ranem PZPN poinformował, o kogo chodzi. Z Anglią nie zagrają Kamil Piątkowski i prawdopodobnie Grzegorz Krychowiak. AKTUALIZACJA: drugi wynik u Krychowiaka dał wynik negatywny.

Krychowiak miał już koronawirusa w listopadzie 2020 roku, stąd ogromne zdziwienie, że jako ozdrowieniec ponownie ma pozytywny wynik. Każe to poważnie zastanowić się nad wiarygodnością testów, ale protokoły sanitarne FIFA i UEFA są bezlitosne.

PZPN będzie jeszcze interweniował w UEFA, chcąc wyjaśnić sprawę Krychowiaka.

„Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu” – przekazał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Dodał, że sam także ma pozytywny wynik, więc do Anglii nie poleci.

O ile istnieje jeszcze cień szansy na występ Krychowiaka, tak wiadomo, że z Anglią nie zagra Piątkowski. Dołączył tym samym do Mateusza Klicha i Łukasza Skorupskiego, którzy także mają pozytywne wyniki w kierunku koronawirusa. Co ciekawe, Klich miał dwa testy negatywne i dwa pozytywne. Został jednak odizolowany od zespołu.

Z Synami Albionu nie zagra także kapitan Robert Lewandowski. Snajper uszkodził więzadło poboczne w meczu z Andorą (3:0) i wyjechał już do Monachium, by kurować się pod okiem klubowych lekarzy Bayernu.

Spotkanie Anglia – Polska w środę 31 marca o godzinie 20:45 na Wembley.

AKTUALIZACJA

Podczas konferencji prasowej przed meczem na Wembley PZPN poinformował, że drugi test u Krychowiaka dał wynik negatywny. Trwa walka o występ pomocnika w meczu z Anglią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here