Bramkarka Katarzyna Kiedrzynek po siedmiu latach odchodzi z Paris Saint Germain. Kibice zgotowali jej iście królewskie pożegnanie.

Kapitan reprezentacji Polski w piłce kobiecej uznawana jest za jedną z najlepszych bramkarek świata. W barwach PSG dwukrotnie grała w finale Ligi Mistrzyń – w 2015 i 2017 roku.

Karierę kontynuować będzie w Bundeslidze, w ekipie VfL Wolfsburg, gdzie występuje inna Polka, Ewa Pajor. „Wilczyce” to najlepszy zespół ostatnich lat w Niemczech i dwukrotny zwycięzca kobiecej Ligi Mistrzów. Kiedrzynek podpisała kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Kibice żegnają Kiedrzynek

Kibice francuskiego klubu zgotowali Kiedrzynek spektakularne pożegnanie. Spod wieży Eiffla przemaszerowali wprost pod mieszkanie Polki, prezentując wspaniałą oprawę pirotechniczną i skandując dziękczynne hasła. Bramkarka nie kryła wzruszenia.

„Przez chwilę moje serce zostało rozbite na miliony kawałków… Każdy z was pozostanie w moim sercu na zawsze. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, ilu uroczych i szalonych ludzi mam wokół siebie. Dziękuję bardzo. Na zawsze paryżanka!” – napisała na Twitterze.

Kiedrzynek zyskała uznanie fanów nie tylko dzięki wspaniałej grze, ale i za lojalność. Do końca zabiegał o nią bowiem Olympique Lyon, czyli zdecydowanie najlepszy kobiecy klub ostatnich lat, ale Polka nie chciała odchodzić do największego rywala PSG.

Na pożegnanie klub przygotował kompilację z najlepszymi paradami Kiedrzynek, podsumowującymi jej 7-letnią przygodę z PSG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here