Krzysztof Piątek po zimowym transferze do Herthy Berlin Bundesligi nie podbił, a jego notowania na rynku transferowym spadły. Polak dał się jednak zapamiętać we Włoszech ze świetnych występów w Genui FC i wejścia przebojem do AC Milanu prowadzonego przez Gennaro Gattuso. To sprawiło, że Polak jest niezłym kąskiem dla ACF Fiorentiny, która szuka środkowego napastnika.

Dziennik „La Nazione” donosi, że Fiorentina, która szuka napastnika jest zdeterminowana, żeby ściągnąć Krzysztofa Piątka. Zawodnik już przed tygodniem miał wyrazić swoją aprobatę w kwestii powrotu na Półwysep Apeniński. Hertha ściągnęła Polaka w styczniu br. z Milanu za 27 mln euro. Miniony sezon nie był jednak dla niego udany. Najpierw zawodził jesienią wraz z całym zespołem „rossonerich”, żeby później przenieść się do stolicy Niemiec, ale i tam nie było kolorowo. Na 15 spotkań w Bundeslidze Polak cieszył się ze strzelenia gola zaledwie cztery razy.

We Włoszech pamiętają jeszcze jego wejście przebojem do calcio w barwach Genoi. Po połowie sezonu trafił do Milanu prowadzonego przez Gattuso, gdzie również radził sobie bardzo dobrze. Kryzys nadszedł w pierwszej rundzie minionego sezonu. Już pod wodzą Marco Giampaolo Piątek zawodził z całą resztą zespołu. W ciągu półtora roku spędzonego na boiskach Seria A zaliczył 55 występów, zdobywając w tym czasie 26 bramek.

Te liczby są dowodem na to, że Piątek wie jak strzelać gole i potrzebuje nowego klubu, żeby się odrodzić. Fiorentina wydaje się dobrym rozwiązaniem dla obu stron. Pod uwagę brane są dwa warianty. Transfer definitywny, ale tutaj warunkiem jest sprzedaż Federico Chiesy, która dałaby klubowi zastrzyk gotówki. Drugie rozwiązanie to wypożyczenie zawodnika z możliwością wykupu. Niemcy mają być otwarci na negocjacje z toskańskim klubem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here